Interior Aluminum Composite Panel Sheet
We are a leading Manufacturer of exclusive silver acp sheets by pratap bond from Kolkata, India.
Exclusive Silver ACP Sheets by Pratap Bond
Approx. Price: Rs 88 / sq ftGet Latest Price Product Details:
| Thickness | 3 mm, 3 mm |
| Finish | Brush Finish |
| Material | Petlam |
| Application | Exterior |
| Color | Brush Silver |
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Fire Retardant Grade | Combustible |
| Panel Size (L x W) | 2440 x 1220 mm (8x4 ft) |
| Size | 8x4, 12x4, feet |
| Warranty | 5 Years |
| Usage/Application | Interior, Exterior |
“ PRATAPBOND” is one of the leading manufacturer of PratapBond Aluminum Composite Panels. We an ISO 9001:2015 company of brings you Aluminum Composite Panels manufactured with the latest technology and infrastructure at Kolkata, West Bengal to meet the demand of quality
Aluminum Composite Panels for both exterior and interior of the building in wide range of color and sizes.